Borussia Dortmund rozgromiła FC Koeln, dwie bramki Roberta Lewandowskiego

2011.10.22//  P. Rączka
Mistrzowie Niemiec pokonali 5:0 FC Koeln w 10. kolejce Bundesligi. Od pierwszych minut na boisku pojawiło się aż czterech Polaków - Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek w Borussii oraz Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk w jedenastce Kolonii. Po przerwie na murawie mogliśmy zobaczyć także kapitana reprezentacji Polski – Kube Błaszczykowskiego. Na boisku od pierwszych do ostatnich minut rządzili gospodarze. Już w 7. minucie podopieczni Juergena Kloppa wyszli na prowadzenie po golu Shinji Kagawy. Niecałe dwadzieścia minut później było już 2:0 po bramce Schmelzera. Tuż przed przerwą po cudownej akcji z piłką do bramki wpadł Robert Lewandowski, zdobywając swojego szóstego gola w sezonie.
Borussia nie zwolniła tempa i zaraz po przerwie polski napastnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Po upływie godziny gry Błaszczykowski podał idealnie do Sebastiana Kehla, a ten bez trudu umieścił piłkę w siatce Rensinga. Choć czasu było jeszcze dużo, to jednak wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze pokazali dziś futbol z jakiego słynęli w ubiegłym sezonie.

Klasyfikacja strzelców - 10. kolejka nie została jeszcze dokończona.
  • 10 bramek - Mario Gomez (Bayern Monachium)