2012.05.13//  P. Rączka
Borussia Dortmund pokonała 5:2 Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec i wywalczyła drugie trofeum w tym sezonie. Po raz kolejny głównymi bohaterami drużyny mistrza Niemiec byli Polacy. Robert Lewandowski zdobył w tym spotkaniu trzy gole, a Kuba Błaszczykowski wywalczył karnego i zaliczył asystę. Bawarczykom nie udało się zrewanżować za niedawną porażkę, która odebrała im szansę na tytuł mistrzowski.
Już w trzeciej minucie na Olympiastadion w Berlinie piłka wpadła do siatki, a umieścił ją tam Shinji Kagawa po podaniu kapitana reprezentacji Polski. W 25. minucie padła bramka wyrównującą - Arjen Robben nie pomylił się tym razem z rzutu karnego, jak uczynił to kilka tygodni temu. Jeszcze przed przerwą podopieczni Jurgena Kloppa strzelili dwie bramki. W samej końcówce do siatki trafił Mats Hummels i Robert Lewandowski.

W drugiej odsłonie dla mistrzów Niemiec strzelał już tylko polski napastnik. Bayern zdołał odpowiedzieć trafieniem Francka Ribery, na kwadrans przed końcem.