Borussia Dortmund zremisowała z VfB Stuttgart, gol Łukasza Piszczka

2011.10.29//  P. Rączka
Mistrzowie Niemiec zremisowali 1:1 w wyjazdowym meczu z VfB Stuttgart. W wyjściowym składzie Borussii Dortmund pojawiło się dwóch reprezentantów Polski – Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek. Kuba Błaszczykowski z powodu urazu pleców nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Goście dojechali na to spotkanie z opóźnieniem z powodu korków na drodze, przez co mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem.
Już w 3.minucie Lewandowski mógł uciszyć wypełniony po brzegi Mercedes-Benz Arena, lecz piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek. Pomimo tego, że gospodarze bardziej skupiali się na obronie, to jednak oni wyszli na prowadzenie w 22. minucie, za sprawą trafienia Serdara Tascia. Tu przed przerwą wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Piszczek, dla którego był to piąty gol w historii jego występów Bundeslidze.