Sport   »   Piłka nożna   »   Borussia pokonała Nuernberg. Lewandowski z golem

Borussia pokonała Nuernberg. Lewandowski z golem

2014.03.01//  P. Rączka
Piłkarze Borussii Dortmund pokonali 3:0 FC Nuernberg w meczu 23. kolejki Bundesligi i awansowali na pozycję wicelidera. Choć w pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dobrych okazji, to na Signal-Iduna-Park nie padła żadna bramka. Dopiero w 51. minucie wynik otworzył Mats Hummels, dobijając piłkę po uderzeniu głową Lewandowskiego. Kwadrans później Polak już sam wpisał się na listę strzelców, wygrywając pojedynek sam na sam z Schaeferem.
Pod koniec spotkania wynik ustalił Mchitarjan. Podopieczni Juergena Klopp wykorzystali fakt, że Bayer Leverkusen odniósł trzecią porażkę z rzędu i są już na drugim miejscu w tabeli.