Bramkowy festiwal Niemców w towarzyskim meczu z Armenią

2014.06.07//  M. Mikołajczyk
Reprezentanci Niemiec mają za sobą ostatni sprawdzian formy przed nadchodzącymi wielkimi krokami mistrzostwami świata w Brazylii. Nasi zachodni sąsiedzi z ogromna łatwością pokonali w piątek Armenię. Podopieczni Joachima Loewa rozbili swoich rywali aż 6:1.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji, ale po przerwie niemieccy kibice zobaczyli na stadionie w Moguncji aż siedem goli. Bramki dla faworytów zdobyli Andre Schuerrle, Lukas Podolski, Benedikt Hoewedes, Mirosław Klose oraz Mario Goetze – ten ostatni popisał się dwoma trafieniami. Z kolei honor przyjezdnych obronił Henrich Mchitarjan, wykorzystując rzut karny.
Naszpikowane gwiazdami Niemcy mogą więc w majorowych nastrojach lecieć do kraju kawy, gdzie już 16 czerwca od ciężkiego pojedynku z Portugalią rozpoczną walkę na tegorocznym mundialu.