Sport   »   Piłka nożna   »   Brazylia towarzysko pokonała Irlandię 2:0

Brazylia towarzysko pokonała Irlandię 2:0

2010.03.03//  S. Kozak
2 marca w Londynie drużyny z Brazylii i Irlandii stoczyły ze sobą towarzyskie spotkanie. Canarinhos wygrali 2:0, a wszystko za sprawą samobójczej bramki Keitha Andrewsa i ładnej akcji Robinho.

Andrews skierował piłkę do własnej siatki tuz przed przerwą meczu na Emirates Stadium, gdzie na co dzień gra Arsenal.
Brazylia - Irlandia - Mecz towarzyski - 2.03.2010 Brazylia - Irlandia

Bohaterem spotkania został Robinho, który w 76. minucie po zagraniach Kaki i Grafite, umieścił piłkę w bramce rywali.

Dla Brazylii spotkanie w Anglii było sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata w RPA, na których Irlandczyków zabraknie. Nie zakwalifikowali się oni po barażowych spotkaniach z Francją i kontrowersyjnym golu, przy pomocy ręki w wykonaniu Thierry’ego Henry’ego.