Bundesliga: Bayer Leverkusen przegrał z Borussią Dortmund

2013.02.03//  P. Rączka
Piłkarze Borussii Dortmund pokonali w wyjazdowym meczu 3:2 Bayer Leverkusen w meczu 20. kolejki Bundesligi. Bohaterem spotkania został Rober Lewandowski, który uczestniczył przy wszystkich golach swojej drużyny, z czego sam raz wpisał się na listę strzelców. Mecz zaczął się najlepiej jak mógł dla mistrzów Niemiec, bowiem już w pierwszych dziesięciu minutach prowadzili 2:0. Najpierw "Lewy" zagrał do Reusa, a ten dał prowadzenie BVB, a po chwili Błaszczykowski podwyższył z rzutu karnego, jaki został podyktowany za faul na byłym zawodniku Lecha Poznań.
Po zmianie stron gospodarze zaczęli mocno atakować, a w 58. minucie Stefan Reinartz w końcu zdołał umieścić piłkę w siatce. Po chwili ten sam zawodnik zdołał doprowadzić do wyrównania, ale odpowiedź Borussii przyszła natychmiast. Mocny pressing sprawił, że Robert Lewandowski mógł wpisać się po raz 13. na listę strzelców w tym sezonie.