Bundesliga: Bayer Leverkusen zremisował z Bayernem Monachium

2013.10.06//  P. Rączka
W najciekawszym meczu 8. kolejki Bundesligi piłkarze Bayeru Leverkusen zremisowali 1:1 z Bayernem Monachium. Jeden punkt wystarczył mistrzom Niemiec do tego, aby objąć pozycję lidera tabeli, bowiem swoje spotktanie niespodziewanie przegrała Borussia Dortmund. Wynik w 29. minucie otworzył Toni Kroos, który wykończył ładną akcję Riberego. Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko, a wyrównanie dał... Boenisch, wykorzystując błąd Manuela Neuera, który niepotrzebnie wyszedł do piłki po dośrodkowaniu.
- Nasza gra była bardzo dobra w pierwszej połowie. Powinniśmy do przerwy prowadzić różnicą trzech a może i nawet czterech goli. Leverkusen było ustawione bardzo defensywnie i grali szybkimi kontratakami a gra przeciwko takim rywalom jest bardzo trudna. Najważniejsze jest, że jesteśmy pierwsi w tabeli, choć niedosyt pozostaje – powiedział Franck Ribery.