Sport   »   Piłka nożna   »   Bundesliga: Bayern Monachium pokonał Freiburg

Bundesliga: Bayern Monachium pokonał Freiburg

2012.11.28//  P. Rączka
W meczu 14. kolejki Bundesligi piłkarze SC Freiburg przegrali 0:2 z Bayernem Monachium. Wicemistrzowie Niemiec dzięki tej wygranej mają już dziesięć punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli, a to oznacza, że zostali najszybszym mistrzem jesieni w historii ligi niemieckiej. Gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki w tym spotkaniu, bowiem od pięciu meczów nie zaznali goryczy porażki.
Pierwsza bramka padła już w 11. minucie, po tym jak piłkę w polu karnym ręką dotknął Oliver Sorg, a z jedenastu metrów do siatki trafił Thomas Mueller. Chwilę później czerwoną kartką za bezmyślny faul został ukarany Fallou Diagne i droga do zwycięstwa Bawarczyków stała się jeszcze łatwiejsza. Na dziesięć minut przed końcem wynik ustalił Anatolij Tymoszczuk, po błędzie obrony Freiburga.