Sport   »   Piłka nożna   »   Bundesliga: Bayern Monachium pokonał Stuttgart

Bundesliga: Bayern Monachium pokonał Stuttgart

2013.01.28//  P. Rączka
W ostatnim meczu 19. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart przegrał 0:2 z Bayernem Monachium. Po tym zwycięstwie Bawarczycy mają już 11 punktów przewagi nad drugim Leverkusen. Gospodarze długo i dzielnie bronili się przed atakami lidera tabeli, ale w drugiej połowie Molinaro fatalnie zagrał w stronę bramkarza, piłkę przejął Mario Mandzukić i pozostało mu tylko skierować ją do pustej bramki. Gospodarze mogli mieć sporo pretensji do swojego kolegi.
W 72. minucie prowadzenie podwyższył Thomas Mueller i było już jasne, że przy takiej grze Bayernu gracze Stuttgartu nie będą im w stanie odebrać punktów. Ostatnie dziesięć minut gospodarze grali w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartkę zobaczył Martin Harnik.