Bundesliga: Bayern rozniósł HSV, hat-trick Robbena

2011.03.13//  D. Pęgiel
Piłkarze Bayernu Monachium rozgromili na własnym boisku Hamburger SV 6:0 we wczorajszym spotkaniu niemieckiej ekstraklasy. Świetny występ zaliczył Arjen Robben, który ustrzelił hat-tricka.
Holenderski skrzydłowy potrzebował zaledwie 15 minut, by dokonać tej sztuki – strzelanie rozpoczął w 40. minucie meczu, a kolejne dwa trafienia dołożył w 47. i 55. Po jednej bramce zdobyli Muller i Ribery. Końcowy rezultat ustalił samobójczym trafieniem Westermann.
Arjen Robben
Arjen Robben Arjen Robben

Mimo tego zwycięstwa i porażki Borussi Bayern nadal ma nikłe szanse w walce o mistrzostwo Niemiec. Strata bawarskiego zespołu do lidera Bundesligi wynosi aż 16 punktów.