2012.01.22//  P. Rączka
Piłkarze Borussii Dortmund pokonali 5:1 HSV Hamburg w wyjazdowym meczu 18. kolejki Bundesligi. Znakomicie w tym spotkaniu zaprezentowała się dwójka naszych reprezentantów – Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski, którzy dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców. Były napastnik Lecha Poznań zaliczył również asystę przy golu Kuby. W wyjściowym składzie mogliśmy oglądać również Łukasza Piszczka.
Mistrzowie Niemiec zaprezentowali wyborną formę w pierwszym meczu rundy wiosennej. Ich ataki siały grozę pod bramką Drobnego od pierwszych minut spotkania. Pierwsza bramka padła w 16. minucie, a jej autorem był Grosskreutz. Później do głosu dochodzili już tylko Polacy. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Lewandowski, po składnej akcji całego zespołu.

Przed upływem godziny gry, trzecią bramkę dla Borussii zdobył Kuba, a niedługo później kapitan reprezentacji Polski z rzutu karnego strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. W 83. minucie wynik ustalił najlepszy zawodnik Bundesligi - Lewandowski.