Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała Werder Brema na inauguracje

2012.08.25//  P. Rączka
W meczu otwierającym 50. sezon Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund pokonali 2:1 Werderem Brema. Na placu gry od pierwszych minut zameldowała się dwójka naszych reprezentantów - Lewandowski i Błaszczykowski. Łukasz Piszczek nie mógł wystąpić z powodu kontuzji. Polacy po raz kolejny pokazali, że są głównymi graczami w zespole Jurgena Kloppa - przy obu akacjach zaliczyli asysty.
W siódmej minucie pierwszego gola dla BVB zdobył Marco Reus, któremu podawał kapitan reprezentacji Polski. Mistrzowie Niemiec długo nacierali na rywala, ale nie mogli podwyższyć prowadzenia. Wszystko zemściło się na kwadrans przed końcem, gdy do siatki trafił Theodor Gebre Selassie. Pięć minut później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, a zwycięskiego gola po podaniu Lewandowskiego zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Mario Goetze.