Bundesliga: Borussia Dortmund przegrała z TSG Hoffenheim

2011.08.14//  D. Pęgiel
Borussia Dortmund przegrała z TSG Hoffenheim 0:1 (0:1) wyjazdowe spotkanie drugiej kolejki Bundesligi. Bohaterem meczu, w którym zagrało trzech Polaków, okrzyknięto Bośniaka Sejada Salihovicia, zdobywcę piękniej bramki.
Po pewnym zwycięstwie na inaugurację sezonu, w drugim ligowym pojedynku dortmundczycy musieli pogodzić się z wyższością przeciwników. Lepsi od mistrzów Niemiec okazali się piłkarze TSG Hoffenheim, popularni "Wieśniacy". W podstawowym składzie Borussii wybiegło dwóch Polaków - Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek.
Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek

Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy już w dziewiątej minucie gry objęli prowadzenie. Pięknym trafieniem z rzutu wolnego popisał się Sejad Salihović. Przez większą część spotkania TSG Hoffenheim stosowało wysoki pressing, co sprawiło Borussii wiele problemów.

Goście starali się konstruować akcje, jednak robili to wyjątkowo nieporadnie. Grę ożywił wprowadzony w 54. minucie Jakub Błaszczykowski, ale nawet one nie był w stanie odmienić losów pojedynku. Ostatecznie dortmundczycy przegrali z Hoffenheim 0:1.