Bundesliga: Borussia Dortmund wygrała z Hoffenheim, asysta Błaszczykowskiego

2012.01.28//  P. Rączka
Borussia Dortmund pokonała 3:1 TSG Hoffehneim w meczu 19. kolejki Bundesligi. W wyjściowej jedenastce mogliśmy oglądać aż trzech reprezentantów Polski - Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego. Najlepszy napastnik mistrzów Niemiec, tym razem nie wpisał się na listę strzelców, choć miał ku temu kilka dogodnych okazji. Asystą może pochwalić się za to były piłkarz Wisły Kraków i kapitan Biało-Czerwonych.
Gospodarze nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Już w 16. minucie Kagawa wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a kwadrans później po podaniu Błaszczykowskiego wynik podwyższył Kevin Grosskreutz. Dziesięć minut po wznowieniu gry, ponownie do siatki trafił wracający do wysokiej formy Kagawa. Hoffehneim zdołało odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem Fabiana Johnsona.