Bundesliga: Borussia Moenchengladbach ograła Bayern Monachium, słaby Neuer

2012.01.21//  P. Rączka
Do sporej sensacji doszło w pierwszym meczu 18. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Piłkarze Borussia Moenchengladbach po raz drugi w tym sezonie pokonali Bayern Monachium. W meczu inaugurującym sezon wygrali 1:0 na Allianz Arena, a w spotkaniu rewanżowym u siebie było 3:1. Z przebiegu meczu lepiej prezentowali się goście, którzy mieli niecałe 70 procent posiadania piłki i zdecydowanie więcej oddanych strzałów. Przewaga ta nie przełożyła się jednak na wynik.
Borussia już w 11. minucie meczu wyszła na prowadzenie, po fatalnym błędzie Manuel Neuer. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali podwyższyć wynik za sprawą Patricka Hermanna, który otrzymał znakomite podanie od Mike'a Hanke i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Bayernu. Na dwadzieścia minut przed końcem ten sam zawodnik w podobnej sytuacji, ponownie wpisał się na listę strzelców. Honorową bramkę dla gościł zdobył tuż przed końcem spotkania Bastian Schweinsteiger.
Bundesliga: Borussia Moenchengladbach ograła Bayern Monachium