Sport   »   Piłka nożna   »   Bundesliga: Borussia wygrała z Eintrachtem

Bundesliga: Borussia wygrała z Eintrachtem

2013.09.02//  P. Rączka
W meczu 4. kolejki Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund pokonali na wyjeździe 2:1 Eintracht Frankfurt i z kompletem punków są na prowadzeniu w tabeli. Podopieczni Juergena Kloppa wiedzieli, że tym razem o punkty będzie niezwykle ciężko, bowiem na terenie tego rywala wygrali w ostatnim czasie tylko raz, w 2009 roku. Goście objęli prowadzenie już w 10. minucie, po tym jak Kuba Błaszczykowski odebrał piłkę rywalowi, a następnie znakomicie podał do Henricha Mchitarjana, który umieścił piłkę w siatce.
Chwilę później bliski podwyższenia wyniku był Robert Lewandowski, ale przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. W 36. minucie Kadlec skierował piłkę do pustek bramki, dobijając strzał Aignera. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w drugiej połowie Mchitarjan, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu.