Sport   »   Piłka nożna   »   Bundesliga: Schalke wygrało z Herthą Berlin

Bundesliga: Schalke wygrało z Herthą Berlin

2011.12.10//  P. Rączka
W pierwszym meczu 16. kolejki Bundesligi piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen wygrali 2:1 wyjazdowe spotkanie z Herthą Berlin. Dzięki temu zwycięśtwu Królewsko-Niebiescy zrównali się punktami z liderem tabeli – Bayernem Monachium. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. W 20. minucie Klaas-Jan Huntelaar dał prowadzenie Schalke, lecz po pięciu minutach dzięki bramce Gustavo Adriana Ramosa padło wyrównanie.
Wynik ustalił tuż przed przerwą Teemu Pukki. Dziś zostaną rozegrane kolejne spotkania na najwyższym szczeblu ligi niemieckiej.