CD Mirandes sprawcą sensacji w Copa del Rey, Espanyol za burtą

2012.01.25//  P. Rączka
Do sporej sensacji doszło w ćwierćfinale Pucharu Króla, gdzie piłkarze CD Mirandes pokonali 2:1 Espanyol Barcelona, eliminując ich z udziału w dalszej fazie rozgrywek. Zespół z trzeciej ligi w pierwszym meczu przegrał 2:3 - prowadząc 2:0 do 85 minuty!
Goście wyszli na prowadzenie zaraz na początku drugiej połowy, po trafieniu Fonte. Amibitny zespół z Segunda Division B, nie zamierzał składać broni i rzucił się do odrabiania strat.

W 58. minucie wyrównał Infante, przez co znakomicie spisujący się w ostatnim czasie zespół z Primera Division, poczuł nóż na gardle. Gdy graczom Espanyolu wydawało się, że dowiozą cenny remis do końca, to w samej końcówce spotkania gola na wagę awansu strzelił Cesar Caneda. W następnej fazie rewelacje Copa del Rey spotka się ze zwycięzcą dwumeczu Athletic vs. Mallorca. W pierwszym starciu Bilbao wygrało 2:0.