Sport   »   Piłka nożna   »   CSKA Moskwa po raz szósty z Superpucharem Rosji

CSKA Moskwa po raz szósty z Superpucharem Rosji

2014.07.27//  M. Mikołajczyk
Piłkarze CSKA Moskwa zdobyli szósty w historii swojego klubu Superpuchar Rosji. Stołeczna drużyna zgodnie z przewidywaniami pokonała w finale imprezy FK Rostow. Mistrzowie kraju wygrali 3:1, choć do przerwy niespodziewanie przegrywali po golu Hrvoja Milica.

Faworyci w drugiej połowie ruszyli jednak w pogoń i ostatecznie stanęli na wysokości zadania. CSKA stan pojedynku wyrównało w 56. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Wernbloom. Chwilę później po faulach drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzało dwóch zawodników klubu z Rostowa i przeciwnicy ekipy z Moskwy przez ostatnie 25 minut musieli radzić sobie w „9”.
Igor Akinfiejew i spółka w pełni wykorzystali przewagę na boisku i po bramkach Zorana Tosica oraz Seydou Doumbii mogli podnieść ręce w górę triumfu.