Chelsea Londyn niespodziewanie przegrała z Queens Park Rangers

2011.10.23//  P. Rączka
Piłkarze Chelsea Londyn mieli w planach wykorzystać fakt, że w innym meczu tej kolejki spotykają się dwie drużyny z Manchesteru, przez co chcieli pokonać QPR i podgonić konkurencje. Plan to jedno, a wykonanie to drugie, bo jak się okazało to beniaminek Premiership okazał się lepszy i wygrał 1:0. Jedyna bramka padła w 9. minucie meczu, a jej autorem był Heidar Helguson, który wykorzystał rzut karny. Jak się okazało nie był to koniec kłopotów Cheslea.
Po upływie pół godziny gry czerwoną kartką został ukarany Jose Bosingwa.

Tuż przed przerwą goście musieli zacząć grać w dziewiątkę, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Didier Drogba. Grająca w dziewiątkę w drugiej połowie, piłkarze Chelsea nie mieli wyjścia i musieli skupić się głównie na grze obronnej. W ofensywie szanse na zdobycie bramki były niewielkie, gdyż przewaga dwóch graczy była znacząco widoczna.