Sport   »   Aktualności   »   Christopher Froome wygrał Tour de France 2013

Christopher Froome wygrał Tour de France 2013

2013.07.21//  P. Rączka
W niedzielę zakończył się jubileuszowy, 100. wyścig Tour de France. Najlepszym kolarzem w Wielkiej Pętli okazał się Christopher Froome, który zwyciężył z dużą przewagą. Brytyjczyk w klasyfikacji generalnej o 5 minut i 3 sekundy wyprzedził Nairo Quintanę i o 5:47 Joaquima Rodrigueza. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Michał Kwiatkowski, który zakończył tegoroczne zmagania na 11. miejscu. Na prestiżowym ostatnim etapie na Polach Elizejskich wygrał Marcel Kittel.
Jako, że najważniejsze miejsca w czołówce były niezagrożone, ostatni etap był dość "spacerowy" – zwłaszcza na pierwszych kilometrach. Przy słabym tempie Joaquim Rodriguez mógł sobie pozwolić na zapalenie cygara, a Christopher Froome pozował do zdjęć z kieliszkiem szampana w ręku. Kolarz grupy Sky podziękował także na trasie wszystkim swoim kolegom z zespołu za pomoc.