Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Argentyna pokonała Kostarykę

Copa America: Argentyna pokonała Kostarykę

2011.07.12//  D. Pęgiel
Reprezentacja Argentyny pokonała Kostarykę 3:0 (1:0) w ostatnim spotkaniu grupy A turnieju Copa America. Bohaterem gospodarzy został Sergio Aguero, który zdobył dwie bramki. Trzecią uzyskał Angel Di Maria. Dzięki wygranej podopieczni Sergio Batisty zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.
Od początku pojedynku argentyńska drużyna rzuciła się do zmasowanych ataków. Dwie dogodne sytuacje zmarnował Gonzalo Higuain. Napastnik madryckiego Realu najpierw trafił w Leonela Moreirę, a chwilę później zaliczył poprzeczkę. Gdy wszystko wskazywało, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gospodarze zdobyli gola. Fernando Gago uderzył z dystansy, a piłka po niefortunnej interwencji kostarykańskiego bramkarza wpadła pod nogi Aguero, który bez większych problemów umieścił ją w siatce rywali.
Sergio Aguero
Sergio Aguero Sergio Aguero

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie. Nadal bez przerwy atakowali Argentyńczycy. Już osiem minut po wznowieniu gry Moreira po raz drugi musiał wyciągać piłkę z bramki. Autorem gola był Aguero, którego świetnym podaniem obsłużył Lionel Messi. Kilkanaście minut później piłkarz FC Barcelony powtórzył swój wyczyn, podając do Angela Di Marii. Zawodnik Realu z zimną krwią wykorzystał okazję i potężnym strzałem pokonał golkipera gości, ustalając wynik spotkania na 3:0