Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Kolumbia wygrała z Boliwią

Copa America: Kolumbia wygrała z Boliwią

2011.07.11//  D. Pęgiel
Reprezentacja Kolumbii po zwycięstwie 2:0 nad drużyną narodową Boliwii w niedzielnym meczu Copa America (piłkarskie Mistrzostwa Ameryki Południowej), umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy A i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju w Argentynie.
Kolumbijczycy nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Boliwii i pewnie awansowali do czołowej ósemki turnieju. Bohaterem spotkania był Radamel Falcao - napastnik FC Porto, król strzelców ostatniej edycji Ligi Europejskiej - który uzyskał dwie bramki.
Reprezentacja Kolumbii Kolumbia...
Reprezentacja Kolumbii ...pokonała...
Reprezentacja Kolumbii ...Boliwię

Pierwszego gola Falcao zdobył w 15. minucie meczu, kiedy wykorzystał świetne podanie Dayro Moreno i w sytuacji sam na sam strzałem w długi róg nie dał szans Carlosowi Ariasowi. W 29. Minucie Amador Santos sfaulował w polu karnym Pablo Armero, a napastnik FC Porto pewnie trafił do siatki z rzutu karnego.