Copa America: Urugwaj pokonał Argentynę po rzutach karnych

2011.07.17//  D. Pęgiel
Reprezentacja Argentyny przegrała po serii rzutów karnych z drużyną narodową Urugwaju w ćwierćfinale Copa America. Po 120 minutach utrzymywał się remis 1:1 - bramki zdobyli Diego Perez i Gonzalo Higuain. Gospodarze odpadli, ponieważ w trzeciej serii "jedenastek" pomylił się Carlos Tevez.
Początek pojedynku Santa Fe należał do Urugwajczyków, którzy już w 6. minucie za sprawą Diego Pereza wyszli na prowadzenie. Zawodnik Bologni wykorzystał dośrodkowanie Diego Forlana z rzutu wolnego, zgubił w polu karnym argentyńskich defensorów i wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Sergio Romero.
Argentyna przegrała z Urugwajem Argentyna...
Argentyna przegrała z Urugwajem ...przegrała...
Argentyna przegrała z Urugwajem ...z Urugwajem

Gospodarze odpowiedzieli w 18. minucie, kiedy z podania Lionela Messiego skorzystał Gonzalo Higuain i kapitalnym uderzeniem głową doprowadził do remisu. Gol spowodował, że z minuty na minutę Argentyńczycy coraz groźniej nacierali na bramkę Fernando Muslery. Bezradni Urugwajczycy uciekali się do faulowania. W wyniku nieprzepisowych zagrań z boiska wyleciał strzelec bramki dla gości, który zobaczył dwie żółte kartki.
Argentyna przegrała z Urugwajem

W drugiej połowie stroną przeważającą nadal byli gospodarze, którzy raz po raz nękali defensywę rywali. Jednak żaden z ataków nie przyniósł Argentyńczykom upragnionej bramki. Z kolei podopieczni Oscara Tabareza szczęścia szukali w szybkich kontratakach. Jedną z takich akcji musiał nieprzepisowo przerwać Javier Mascherano, za co otrzymał czerwoną kartkę. W dogrywce Urugwajczycy ograniczyli się tylko do bronienia, czekając na rzuty karne, w których ostatecznie zwyciężyli 5:4.