Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Urugwaj pokonał Meksyk

Copa America: Urugwaj pokonał Meksyk

2011.07.13//  D. Pęgiel
Reprezentacja Urugwaju wygrała z Meksykiem 1:0 (1:0) spotkanie ostatniej kolejki grupy C Copa America. Zwycięstwo Urugwajczykom zapewnił w 15. minucie Alvaro Pereira. Dzięki trzem punktom czwarty zespół ostatniego mundialu uzyskał awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca. Pierwsza pozycja przypadła Chile, które pokonało Peru 1:0.
Urugwajska drużyna od pierwszych minut pokazała, że zależy jej tylko na zwycięstwie. Już w 15. minucie Luis Michel musiał skapitulować. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej zachował się Alvaro Pereira, który wepchnął piłkę do bramki rywali. Zawodnicy Oscara Tabareza nie zamierzali poprzestać na skromnym prowadzeniu, jednak Diego Forlan oraz Luis Suarez nie potrafili pokonać golkipera Meksyku.
Reprezentacja Urugwaju
Reprezentacja Urugwaju Reprezentacja Urugwaju

W drugiej połowie Urugwajczycy jeszcze bardziej dominowali na boisku. Meksykanie zepchnięci do głębokiej defensywy nie mogli znaleźć skutecznego rozwiązania na rozbicie ataków rywali, którzy z kolei nie byli w stanie zdobyć gola. Reprezentanci Urugwaju co kilka minut marnowali dogodnie sytuacje i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Drużyna La Celeste awansowała do ćwierćfinału gdzie zagra z gospodarzem Copa America - Argentyną.