Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Urugwaj pokonał Paragwaj w finale

Copa America: Urugwaj pokonał Paragwaj w finale

2011.07.24//  D. Pęgiel
Reprezentacja Urugwaju wygrała z Paragwajem 3:0 spotkanie finałowe Copa America. Pierwszą bramkę uzyskał Luis Suarez, a dwie pozostałe zdobył Diego Forlan. Dzisiejsze zwycięstwo dało Urugwajczykom 15. triumf w piłkarskich Mistrzostw Ameryki Południowej i pozwoliło zostać najbardziej utytułowaną drużyną w historii. Do tej pory palmę pierwszeństwa dzielili z Argentyńczykami.
Od początku pojedynku przeważali Celestes, co szybko udokumentowali, strzelając bramkę. W 12. minucie Luis Suarez został obsłużony dokładnym podaniem przez Diego Pereza i uderzeniem przy dalszym słupku, umieścił piłkę w siatce rywali. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższy Diego Forlan, który wykorzystał podanie Arevalo Riosa.
Reprezentacja Urugwaju
Reprezentacja Urugwaju Reprezentacja Urugwaju

W drugiej odsłonie Paragwajczycy szybko mogli zdobyć gola kontaktowego, ale piłka po strzale Nelsona Valdeza trafiła w poprzeczkę. Od tej chwili przeważali Guarani, jednak ich wysiłki skutecznie powstrzymywali defensorzy Urugwaju. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Suarez zgrał głową do Forlana, a napastnik Atletico bez problemów pokonał Villar, pieczętując zwycięstwo swojego zespołu.