Cristiano Ronaldo show - Real Madryt wygrywa z Chivas de Guadalajara

2011.07.21//  P. Rączka
Wicemistrzowie Hiszpanii w drugim swoim przedsezonowym sparingu, pewnie pokonali meksykański Chivas 3:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się niezawodny Cristiano Ronaldo, który w ubiegłym sezonie w trzydziestu czterech meczach ligowych, zdobył 40. goli ustanawiając tym samym nowy rekord Primera Division. Obiekt westchnień płci przeciwnej, po raz kolejny okazał się motorem napędowym swojej drużyny, pewnie prowadząc ją do zwycięstwa.
W pierwszej połowie nie brakowało zaangażowania u obu zespołów, jednak samo widowisko nie dostarczyło kibicom zbyt wielu emocji. Oddawane strzały nie zagrażały bramkarzom na tyle, aby piłka po jednym z nich mogła znaleźć drogę do siatki. W drugiej części gry Real z minuty na minutę łapał coraz większy wiatr w żagle. Pierwsza bramka padła jednak w 72. minucie, piłkę z prawej strony wrzucał Benzema, a niezawodny "CR7" uprzedził obrońców i wpakował ją do siatki. Na skompletowanie hat-tricka po strzeleniu pierwszej bramki, piłkarz potrzebował jeszcze tylko dziesięciu minut. W upływie tego czasu Cristiano mógł pokusić się nawet o zdobycie czterech goli, jednak piłka po jednym ze strzałów trafiła w poprzeczkę.

Chivas de Guadalajara: Luis Michel; De Luna, Reynoso (Magallón, 55'), Araujo, Esparza, Fabián, Arellano (Sanchez, 79'), Medina (Gallardo, 68'), Ponce (Ledesma, 75'), Báez (Nava, 86'), Mejía
Real Madryt: Adán (Casillas, 46'); Arbeloa (Nacho, 46'), Varane (Albiol, 46'), Carvalho (Pepe, 46'), Marcelo; Coentr?o, Granero; Özil (Jesé, 83'), Kaká (Callejón, 46'), Cristiano Ronaldo; Benzema (Joselu, 79')