Sport   »   Aktualności   »   Czy zakłady bukmacherskie mogą być bezpieczne?

Aktualności

rss

Czy zakłady bukmacherskie mogą być bezpieczne?

2018.12.03//  Igor Kamiński

Na temat zakładów bukmacherskich powstało wiele mitów, które z prawdą mają tyle wspólnego, co pies z kotem. Odbiorowi bukmacherów przez społeczeństwo towarzyszy duży sceptycyzm. Czy słusznie? Nie do końca.

To jak jest z tymi zakładami bukmacherskimi: bezpieczne czy nie?

I tak i nie.

Wszystko może być niebezpieczne, jeżeli będziemy tego źle używać: gniazdko, widelec, gumka do włosów czy wykałaczka. Trzeba umieć korzystać z pewnych rzeczy tak, żeby nie wiązały się one z mało przyjemnymi skutkami.
To w takim razie jak to jest z bukmacherami?

Podobnie – trzeba wiedzieć, jak wykorzystywać to, co oferują i u których z nich można grać zgodnie z prawem.

W takim razie: gdzie można grać? Jeśli chodzi o grę stacjonarną, czyli w punktach, sprawa jest prosta – idziesz do pobliskiego lokalu bukmachera i możesz rozpocząć obstawianie. Każdy operator w Polsce, który posiada swój punkt stacjonarny, jest legalnym bukmacherem, zaakceptowanym przez Ministerstwo Finansów. W Internecie sytuacja wygląda trochę inaczej.

Nowelizacja ustawy o grach hazardowych zrewolucjonizowała polski rynek. Od 2017 roku obstawianie jest możliwe tylko u spółek z licencją od Ministerstwa Finansów. Każdy, kto miał do czynienia z tą instytucją, wie, że dogadanie się i załatwienie pewnych kwestii nie jest sprawą prostą. Podobnie jest w przypadku zakładów bukmacherskich. Żeby bukmacher otrzymał zgodę od Ministerstwa musi przejść przez długotrwałą i szczegółową weryfikację, spełnić szereg wymogów prawnych i finansowych. Dopiero wtedy może posiąść status tego legalnego, czyli bezpiecznego.

Taki podmiot:
  • posiada licencję na oferowanie zakładów wzajemnych na terenie Polski
  • nie jest wpisany do Rejestru Domen Zakazanych
  • ma siedzibę w naszym kraju
  • odprowadza podatek do Skarbu Państwa

To tyle teorii. Poniżej znajdziesz listę spółek, które spełniły wymagania Ministerstwa Finansów:


Liczba bukmacherów rośnie z dnia na dzień.

Zakłady bukmacherskie mogą być niebezpiecznie, ale nie muszą…

jeżeli dobrze wybierzesz.

Granie u bukmacherów bez licencji grozi karami, więc lepiej tego unikać – to jest potencjalne niebezpieczeństwo. Takie podmioty też nie gwarantują Ci pewności wypłaty środków. Może dojść do sytuacji, że transfer środków nie będzie po prostu możliwy. U legalnych zakładów bukmacherskich nie ma takiego problemu. Wypłacenie pieniędzy trwa bardzo krótko i u niektórych operatorów jest to kwestia kilkunastu minut.

Kolejna kwestia – ryzyko i konsekwencje obstawiania. Tego nie da się uniknąć. Wybierając jednak bukmacherów z licencją, możesz zminimalizować negatywne skutki.

Bukmacherzy mają na to swoje sposoby. Jakie?

Pierwszym z nich jest test, dzięki któremu sprawdzisz, czy jesteś uzależniony od grania. W tym punkcie zostaniesz poproszony o odpowiedzenie na kilka pytań i na podstawie Twoich odpowiedzi zostanie Ci przyznana liczba punktów, która zdeterminuje dalsze działanie. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, następnym krokiem będzie kontakt ze specjalistą, który pomoże Ci uporać się z ewentualnymi problemami.

Innym sposobem jest ustalanie limitów kwotowych i czasowych na obstawianie. Ten zabieg ma pomóc w kontroli wydatków tym, którzy nie są do końca w stanie sami tego robić. Na podobnej zasadzie działa limit na czas spędzony na koncie bukmacherskim.

Legalni bukmacherzy dbają o swoich klientów, na pierwszym miejscu stawiając ich dobro, realizując politykę odpowiedzialnej gry. Przykładem takiej firmy jest Totolotek Zakłady Bukmacherskie (zezwolenie na działalność online z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485)

Tego gracza na polskim rynku zakładów wzajemnych nie trzeba nikomu przedstawiać. Totolotek jest najstarszym operatorem w Polsce i działa już od 1992 roku. Przez lata swojej działalności udowodnił, że troszczy się o swoich graczy.

Grać czy nie grać – oto jest pytanie!

Można grać, ale z głową. Z głową to znaczy, żeby wiedzieć, kiedy przestać i znaleźć równowagę w obstawianiu. To ma być tylko zabawa i rozrywka, która towarzyszy oglądaniu sportu, a nie sposób na zarobek.

Można grać, ale u bukmacherów z licencją. To oni gwarantują Ci bezpieczeństwo, roztaczają nad Tobą parasol ochronny i pomagają w razie potrzeby.

Można grać… i to nie tylko zakłady sportowe. Oferty zakładów bukmacherskich są dużo bogatsze i obejmują wydarzenia kulturalne, społeczne, przez co każdy znajdzie coś dla siebie.

Można grać i to nie tylko w punktach naziemnych. Wystarczy, że masz dostęp do Internetu, smartfona pod ręką i możesz obstawiać bez wychodzenia z domu. Zakłady bukmacherskie oferują dedykowane aplikacje mobilne, które mają Ci ułatwić życie typera.

Odpowiadając na pytanie z tytułu: zakłady bukmacherskie mogą być bezpieczne – musisz tylko wiedzieć, które wybrać.

Zdj. główne: www.pixabay.com

Autor: Igor Kamiński - ekspert od zakładów bukmacherskich, którego życie toczy się wokół sportu. Na co dzień zajmuje się głównie rozgrywkami w najlepszej koszykarskiej lidze świata, czyli NBA.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czy zakłady bukmacherskie mogą być bezpieczne?

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Czy zakłady bukmacherskie mogą być bezpieczne?