Sport   »   Aktualności   »   Damian Jonak vs Jose Luis Cruz - bezapelacyjny triumf Polaka

Aktualności

rss

Damian Jonak vs Jose Luis Cruz - bezapelacyjny triumf Polaka

2010.10.16//  J. Knop
Dzisiejszego wieczoru odbył się pojedynek polskiego pięściarza - Damiana Jonaka (27-0-1, 19 KO) z Meksykaninem - Jose Luisem Cruzem (41-6-2, 33 KO). Walka zorganizowana została przez grupę Babilon Promotion w hali Arena w Legionowie. Nikt nie miał wątpliwości, że Jonak musiał stoczyć najtrudniejszą walkę w karierze. Mimo to, Polak zapowiadał, że nie ma zamiaru się poddać i liczy na dobry rezultat w walce., której stawką był pas mistrzowski WBC Baltic kategorii junior średniej.
Damian Jonak Damian Jonak
Damian Jonak Damian Jonak
Damian Jonak Damian Jonak

Obaj zawodnicy wyszli na ring niezwykle skupieni. Koncentracja malowała się szczególnie na twarzy Damiana Jonaka, który pragnął udowodnić wszystkim, że jest w stanie osiągnąć coś naprawdę wielkiego. Już w pierwszej rundzie obserwowaliśmy determinację Polaka, który starał się przygotowanymi akcjami atakować Meksykanina. Jose Luis Cruz zaś, skupiał się na tym, by wyczekać rywala i zadać mu kilka bolesnych ciosów. W drugiej rundzie Jonak w dalszym ciągu świetnie sobie radził oraz dodatkowo świetnie wyprowadzał lewe proste, które docierały do twarzy Cruza.
Damian Jonak Damian Jonak
Damian Jonak Damian Jonak
Damian Jonak Damian Jonak

Trzecia i czwarta runda to wyrównany czas walki. Obaj zawodnicy wymieniali silne ciosy. Jonak w dalszym ciągu rozbijał gardę Meksykanina lewymi prostymi, a ten odpowiadał niezwykle groźnymi ciosami zamachowymi. Pod koniec czwartej rundy po jednym z silnych ciosów Polaka wyraźnie zachwiał się Cruz.

W piątej i szóstej rundzie podziwialiśmy piękną wymianę uderzeń. Tempo walki wyraźnie wzrastało, co pozytywnie wpłynęło na dalszą część walki. Jonak zdobywał przewagę i bombardował rywala mocnymi ciosami. Coraz częściej widzieliśmy rozpaczliwie broniącego się Meksykanina.

Siódma i ósma runda to wyraźna dominacja Damiana Jonaka. Cruz coraz częściej chwiał się na nogach po uderzeniach polskiego zawodnika. Jonak świetnie atakował rywala lewym prostym, a ten mimo prób odpowiedzi nie mógł niczego zdziałać. Przewaga Polaka rosła z każdą chwilą. Damian Jonak dodał do swojego asortymentu prawy sierpowy i niszczył nim przeciwnika. Jose Luis Cruz był absolutnie bezradny.

Dziewiąte i dziesiąte starcie były kontynuacją pięknego pięściarstwa w wykonaniu Jonaka, który wykazywał się wręcz fenomenalnym przygotowaniem kondycyjnym. Meksykanin był zamroczony i jego ciosy rzadko dostawały się do twarzy Polaka. Jonak poczuł, że może zakończyć walkę przed czasem i polował na nokaut. Ostatecznie nic do końca się już nie wydarzyło i konieczna była decyzja sędziów. Arbitrzy orzekli o zwycięstwie Damiana Jonaka, który zaliczył fenomenalny występ.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Damian Jonak vs Jose Luis Cruz - bezapelacyjny triumf Polaka

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-TechDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Damian Jonak vs Jose Luis Cruz - bezapelacyjny triumf Polaka