Sport   »   Tenis   »   Djoković wygrał z Del Porto w World Tour Finals

Tenis

Djoković wygrał z Del Porto w World Tour Finals

2013.11.08//  P. Rączka
Novak Djoković pokonał 6:3, 3:6, 6:3 Juana Martin Del Potro i odniósł drugą wygraną ATP World Tour Finals w Londynie, dzięki czemu prowadzi w Grupie B. Obaj zawodnicy grali ze sobą po raz trzynasty w karierze, a po raz dziesiąty lepszy okazał się Serb. W pierwszym secie wystarczyło mu jedno przełamanie na 4:2, aby po chwili objąć prowadzenie w meczu. W drugiej odsłonie sytuacja powtórzyła się, ale tym razem to Hiszpan przełamał rywala i zdołał wyrównać stan rywalizacji.
W decydującym secie ponownie Djoković okazał się lepszy o jednego gema i to ostatecznie on mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Del Potro ma na swoim koncie teraz jedno zwycięstwo i jedną porażkę w turnieju, zatem ciągle zachowuje szanse na awans.