Ekstraklasa: Lechia - Arka, zacięte derby Trójmiasta

2009.07.31//  Ł. Łuniewski
Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 2:1 w meczu pierwszej kolejki Ekstraklasy.

Początkowo nic nie wskazywało na triumf Lechitów, którzy w czwratej minucie po bramce Wachowicza przegrywali 0:1. W gdańskiej drużynie znalazł się jednak niezawodny Karol Piątek, który po bramkach w 24. i 45. minucie zapewnił zwycięstwo Lechii.
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (2:1)Bramki: 0:1 Marcin Wachowicz (4), 1:1 Karol Piątek (24), 2:1 Karol Piątek (45-karny).Lechia: Mateusz Bąk - Krzysztof Bąk, Peter Cvirik, Hubert Wołąkiewicz, Arkadiusz Mysona - Piotr Wiśniewski (90. Maciej Rogalski), Łukasz Surma, Karol Piątek (73. Marko Bajić), Paweł Nowak, Marcin Kaczmarek - Ivans Lukjanovs (79. Paweł Buzała).Arka: Andrzej Bledzewski - Robert Bednarek, Michał Płotka, Maciej Szmatiuk, Łukasz Kowalski - Bartosz Ława, Lubomir Lubenow (80. Grzegorz Niciński), Adrian Mrowiec, Filip Burkhardt, Marcin Wachowicz (69. Przemysław Trytko) - Tadas Labukas.Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 12 500.