El. Euro 2012: Anglia awansowała po remisie z Czarnogórą

2011.10.07//  P. Rączka
Reprezentacja Anglii zremisowała wyjazdowe spotkania 2:2, z Czarnogórą. Remis ten oznacza, że z grupy G awans do turnieju w Polsce i na Ukrainie, zapewnili sobie Synowie Albionu, a w barażach wystąpi reprezentacja Czarnogóry. Goście już po upływie pół godziny gry prowadzili 0:2. Pierwszy gol został zdobyty już w 11. minucie po tym jak Walcott idealnie dośrodkował na głowę Younga. W 30.minucie gracz Manchesteru United wyłożył piłkę Bentowi, a ten nie miał już żadnych problemów z umieszczeniem jej w bramce.
Gospodarze odpowiedzieli jeszcze w ostatnich minutach pierwszej połowy. Beciraj zagrał do Zveroticia, a ten pięknym strzałem z woleja pokonał Harta. Czarnogóra rzuciła się w drugiej połowy do ataku, nie mając nic do stracenia w tym meczu. Remis udało się dopiero uzyskać w ostatnich minutach spotkania, po tym jak Savić wrzucił piłkę na głowię Delibasicia.

Czarnogóra: M.Bozovic - Zverotic, Dzudovic, Savic, Pekovic - Kascelan (46. Jovanovic), V.Bozovic (79. Delibasic), Vukcevic, Jovetic, Beciraj (64. Damjanovic) – Vucinic.
Anglia: Hart - Jones, Cahill, Terry, Cole - Walcott (76. Welbeck), Barry, Parker, Young (60. Downing) - Rooney, Bent (64. Lampard)