El. Euro 2012: Anglia wygrywa z Walią, Ashley Young znów strzela

2011.09.07//  P. Rączka
Podopieczni Fabio Capello zrobili kolejny duży krok do tego, aby wystąpić na Euro 2012. W derbach Wielkiej Brytanii pokonali Walię 1:0, po bramce w 35. minucie Ashleya Younga - nowej gwiazdy Manchesteru United. Angielscy piłkarze do zapewnienia sobie awansu, potrzebują już tylko jednego punktu.
Choć w drugiej połowie gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na zdobycie gola, wyniku nie udało się zmienić. Włoski szkoleniowiec nie był zadowolony z przebiegu spotkania - Poziomem gry jesteśmy nieco rozczarowani, ale najważniejszy cel osiągnęliśmy. Było to pierwsze zwycięstwo na stadionie Wembley od niemal roku.

Anglia: Joe Hart - Chris Smalling, John Terry, Gareth Barry, Ashley Cole - Stewart Downing (69-Adam Johnson), James Milner, Gary Cahill, Frank Lampard (73-Scott Parker), Ashley Young - Wayne Rooney (89-Andy Carroll).
Walia: Wayne Hennessey - Chris Gunter, Neil Taylor, Andrew Crofts, Darcy Blake - Ashley Williams, Joe Ledley, Jack Collison (85-Andrew King) - Aaron Ramsey, Steve Morison (68-Robert Earnshaw), Gareth Bale.