Sport   »   Piłka nożna   »   El. Euro 2012: Czechy pokonały Czarnogórę

El. Euro 2012: Czechy pokonały Czarnogórę

2011.11.12//  P. Rączka
Reprezentacja Czech zrobiła duży krok ku temu, aby wystąpić na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Nasi południowi sąsiedzi pokonali 2:0 piłkarzy z Czarnogóry. Oba zespoły w pierwszej połowie toczyły zażartą walkę o to, aby przejąć inicjatywę, a rywalizacja głównie odbywała się w środku pola. Goście w trakcie spotkania stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, lecz żadnej nie potrafili wykorzystać.
Wynik w 63. minucie otworzył fantastycznym strzałem zza pola karnego Vaclav Pilara. W ostatniej minucie ku uciesze 15 tysięcznej publiczności rezultat podwyższył Tomas Sivok. Przy obu bramkach asystował Rosicky

Czechy: Petr Cech - Theodor Gebre Selassie, Michal Kadlec, Tomas Sivok, Daniel Pudil - Jan Rezek (81-Zdenek Pospech), Tomas Rosicky, Jaroslav Plasil, Petr Jiracek, Vaclav Pilar (90-Daniel Kolar) - Tomas Pekhart (90-David Lafata).
Czarnogóra: Mladen Bozovic - Savo Pavicevic, Miodrag Dzudovic, Stefan Savic, Milan Jovanovic - Milorad Pekovic (80-Elsad Zverotic), Nikola Drincic, Dejan Damjanovic (60-Vladimir Bozovic), Simon Vukcevic (89-Andrija Delibasic) - Stevan Jovetic, Mirko Vucinic.

Źródło: fot. uefa.pl