El. Euro 2012: Grecja pokonała Chorwację, zamieszki na stadionie

2011.10.08//  P. Rączka
Arcyważny mecz w grupie F zakończył się zwycięstwem Grecji, która pokonała 2:0 Chorwację i jest o krok od wywalczenia awansu z pierwszego miejsca. Aby tak się stało mistrzowie Europy z 2004 roku, muszą zdobyć co najmniej jeden punkt z Gruzją, lub po prostu liczyć na to, że Chorwacja nie zdobędzie w następnym spotkaniu kompletu punktów. Na boisku – i nie tylko – toczyła się walka o zwycięstwo od pierwszych minut. Na rozstrzygnięcia jednak trzeba było czekać niemal do końca meczu.
Pierwsza bramka padła w 71. minucie meczu, po tym jak Chorwaci nieporadnie wybijali piłkę z pola karnego. Tuż na linii pola karnego został niekryty Georgios Samaras, który bez większych problemów umieścił piłkę w bramce. Drugi gol padł osiem minut później, po wrzutce z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Theofanis Gekas.

Na początku spotkania pseudokibice gospodarzy zaczęli rzucać w kierunku kibiców gości flarami, a nawet poleciał jeden koktajl Mołotowa. Mecz został przerwany na kilka minut, do momentu aż na stadionie nie zapanował spokój.
Grecja: Alexandros Tzorvas - Vasilis Torosidis (43-Loukas Vyntra), Avraam Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos, Giannis Zaradoukas - Kostas Katsouranis, Alexandros Tziolis (62-Giorgos Fotakis), Giorgos Karagounis (87-Grigoris Makos) - Dimitris Salpingidis, Giorgos Samaras, Fanis Gekas
Chorwacja: Stipe Pletikosa - Ivan Strinic, Josip Simunic, Dejan Lovren, Vedran Corluka (75-Domagoj Vida) - Ognjen Vukojevic, Luka Modric, Mario Mandzukic, Niko Kranjcar - Eduardo (52-Ivan Perisic), Nikica Jelavic (62-Nikola Kalinic)