Sport   »   Piłka nożna   »   El. Euro 2012: Holandia rozgromiła San Marino

El. Euro 2012: Holandia rozgromiła San Marino

2011.09.03//  P. Rączka
Piłkarze reprezentacji Holandii nie dali najmniejszych szans graczom San Marino, w starciu o grę na Euro 2012, pewnie wygrywając 11:0. "Orjanie" pewnie przewodzą w swojej grupie z kompletem zwycięstw - w siedmiu spotkaniach strzelili aż 32 bramki. Wicemistrzowie świata wyszli na prowadzenie już w siódmej minucie po bramce Robina van Persie. Napastnik Arsenalu Londyn w całym spotkaniu zdobył cztery gole. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0, lecz w drugiej kibice mogli oglądać jeszcze osiem bramek. Na listę strzelców wpisywali się: Wesley Sneijder, John Heitinga, Dirk Kuyt, Klaas-Jan Huntelaar i Georginio Wijnaldum.
Dla Holandii było to najwyższe zwycięstwo w historii, w oficjalnym spotkaniu. Już w najbliższy wtorek piłkarze w pomarańczowych strojach mogą przypieczętować awans i grę na Euro 2012 – muszą pokonać tylko reprezentacje Finlandii.

Holandia: Stekelenburg - Heitinga, Mathijsen, Pieters, van der Wiel, Sneijder, van Bommel (74' Maduro), Strootman (86' Wijnaldum), Kuyt (74' Elia), van Persie, Huntelaar
San Marino: A. Simoncini - Vitaioli, D. Simoncini (82' Bacciocchi), Andreini, Benedettini, Cervellini, Bollini (68' Gasperoni), Vannucci, Mazza (54' Coppini), Selva, Vitaioli