Sport   »   Piłka nożna   »   El. Euro 2012: Irlandia rozgromiła Estonię

El. Euro 2012: Irlandia rozgromiła Estonię

2011.11.12//  P. Rączka
Piłkarze reprezentacji Irlandii są już o krok od udziału w mistrzostwach Europy, które w przyszłym roku odbędą się na boiskach w Polsce i Ukrainie. W pierwszym meczu barażowych pokonali 4:0 Estonię w wyjazdowym spotkaniu. W pierwszej połowie do bramki gospodarzy trafił tylko Keith Andrews. Po upływie trzydziestu minut gry boisko musiał opuścić Andrei Stepanov, za drugą żółtą kartkę.
Takie koleje losu sprawiły, że Estończycy na drugą połowę wyszli tylko po to, aby nie stracić więcej bramek i powalczyć w rewanżu. Plan im się nie powiódł, gdyż Wyspiarze rozpędzali się niczym lokomotywa. W 67. minucie podwyższył Jonathan Walters, a chwilę później kolejną trafienie dołożył Robbi Keane. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania tuż przed jego zakończeniem, egzekwując rzut karny. Gospodarze kończyli w dziewiątkę, gdyż na kwadrans przed końcem boisko opuścił Raio Piiroja.

Estonia: Sergei Pareiko - Enar Jaager, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Ragnar Klavan - Tarmo Kink (67-Ats Purje), Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk (61-Joel Lindpere) - Dimitri Kruglov - Konstantin Vassiljev, Jarmo Ahjupera (55-Vladimir Voskoboinikov)
Irlandia: Shay Given - Stephen Kelly, Sean St Ledger, Richard Dunne, Stephen Ward - Aiden McGeady, Glenn Whelan (78-Keith Fahey), Keith Andrews, Damien Duff (73-Stephen Hunt) - Jon Walters (83-Simon Cox), Robbie Keane.

Źródło: fot. uefa.pl