El. Euro 2012: Portugalia pokonała Cypr, dwie bramki Cristiano Ronaldo

2011.09.03//  P. Rączka
Udany rewanż na Cypryjczykach wzięli piłkarze reprezentacji Portugalii, pewnie pokonując rywala w rewanżowym spotkaniu 0:4. W pierwszym meczu tych drużyn padł wynik 4:4. Prowadzenie liderom grupy dał Cristiano Ronaldo, strzałem z rzutu karnego w 35. minucie meczu. Chwilę wcześniej czerwoną kartką został ukarany Sinisa Dobrasinovic, osłabiając swój zespół na niespełna godzinę gry. Kolejne bramki padały w ostatnich dziesięciu minutach meczu, a ich autorami byli: Hugo Almeida, Danny i ponownie gwiazdor Realu Madryt.
Portugalia, aby zagrać na EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie musi wygrać swoje ostatnie dwa mecze w grupie, gdyż tuż za jej plecami na potknięcie czeka Norwegia i Dania.

Cypr: Antonis Giorgallides - Savvas Poursaitides, Georgos Merkis, Paraskevas Christou, Andreas Avraam - Constantinos Charalambides (63-Nektarios Alexandrou), Sinisa Dobrasinovic, Constantinos Makridis (38-Marios Nikolaou), Jason Demetriou, Dimitris Christofi (80-George Efrem) - Yiannis Okkas
Portugalia: Rui Patricio - Joao Pereira, Pepe, Bruno Alves, Fabio Coentrao - Joao Moutinho, Raul Meireles, Ruben Micael (63-Miguel Veloso) - Cristiano Ronaldo, Helder Postiga (76-Hugo Almeida), Nani (86-Danny)

Źródło: (fot) uefa