El. Euro 2012: Portugalia rozgromiła Bośnie i Hercegowinę

2011.11.16//  P. Rączka
Piłkarze reprezentacji Portugalii awansowali do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się na boiskach w Polsce i na Ukrainie. Po bezbramkowym remisie w pierwszym spotkaniu, tym razem Cristiano Ronaldo i spółka nie dali szans Bośni i Hercegowina wygrywając aż 6:2. Goście walczyli dzielnie do siedemdziesiątej minuty – wtedy na tablicy świetlnej widniał wynik 3:2 dla zespołu Paulo Bento, a jak wiadomo bramka na remis ciągle dawała im awans.
Portugalia włączyła jednak wtedy kolejny bieg, i w dziesięć minut po dwóch golach Postigi i jednym Veloso, zmiażdżyli wręcz rywala, który liczył w tym meczu na korzystny rezultat.

Portugalia: Rui Patricio - Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao - Cristiano Ronaldo, Raul Meireles (63. Ruben Micael), Miguel Veloso, Joao Moutinho, Nani (82. Ricardo Quaresma) - Helder Postiga (84. Carlos Martins).
Bośnia i Hercegowina: Asmir Begovic - Adnan Zahirovic, Sejad Salihovic, Emir Spahic, Sasa Papac - Miralem Pjanic (65. Muhamed Besic), Elvir Rahimic (56. Darko Maletic), Haris Medunjanin, Zvjezdan Misimovic, Senad Lulic - Edin Dżeko.