El. Euro 2012: Włochy pokonały Słowenię i zapewniły sobie awans

2011.09.07//  P. Rączka
Bardzo dobrze spisuje się w eliminacjach do Euro 2012 reprezentacja Włoch. W swoim kolejnym spotkaniu pokonała Słowenię 1:0, zapewniając sobie tym samym grę na mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie. Decydującą bramkę o zwycięstwie zdobył w 85. minucie meczu Giampaolo Pazzini, wykorzystując podanie Claudio Marchisio. Zdobywca gola pojawił się na boisku w 61. minucie, zastępując Antonio Cassano.
Włosi od pierwszych minut groźnie atakowali, jednak nie mogli poradzić sobie z dobrze spisującym się w bramce Handanovicem. Goście zagrażali jedynie strzałami z dystansu, które pewnie łapał Buffon. Całe spotkanie w barwach Słowenii rozegrał Andraż Kirm – pomocnik Wisły Kraków.

Włochy: Gianluigi Buffon - Mattia Cassani, Andrea Ranocchia, Giorgio Chiellini, Federico Balzaretti - Thiago Motta (46. Claudio Marchisio), Andrea Pirlo, Daniele De Rossi, Riccardo Montolivo (75. Mario Balotelli) - Antonio Cassano (61. Giampaolo Pazzini), Giuseppe Rossi.
Słowenia: Jasmin Handanovic - Miso Brecko, Bojan Jokic, Marko Suler, Bostjan Cesar - Dare Vrsic (75. Nejc Pecnik) Aleksander Radosavljevic, Robert Koren, Andraz Kirm - Valter Birsa (56. Josip Ilicic), Milivoje Novakovic.

Źródło: (fot) uefa.com