Sport   »   Piłka nożna   »   El. Euro 2012: Wyniki piątkowych spotkań

El. Euro 2012: Wyniki piątkowych spotkań

2011.06.04//  D. Pęgiel
Największymi wydarzeniami piątkowej kolejki eliminacji Euro 2012 były sensacyjna porażka Litwy z Liechtensteinem i szóste z rzędu zwycięstwo w grupie Niemców.  Swoje mecze wygrały także reprezentacje Szwecji, Włoch, Rumunii, Kazachstanu, Słowenii, Finlandii oraz Chorwacji.
Liechtenstein wygrywając na własnym boisku 2:0 praktycznie pozbawił zespół Raimondasa Zutautasa szans awansu do finałów Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. W podstawowym składzie litewskiej reprezentacji wystąpiło czterech graczy z polskiej ekstraklasy - Darvydas Sernas, Mindaugas Panka (obaj Widzew Łódź), Andrius Skerla i Tadas Kijanskas (obaj Jagiellonia Białystok). Od 46. minuty na boisku pojawił się również napastnik Arki Gdynia Tadas Labukas.
Euro 2012
Euro 2012 W piątek odbyły się mecze eliminacji Euro 2012
Euro 2012

Niemcy natomiast pokonali w Wiedniu Austriaków 2:1, podtrzymując doskonałą passę w eliminacjach. Zawodnicy Joachima Loewa nie stracili dotąd żadnego punktu w grupie A. Bohaterem wczorajszego pojedynku był król strzelców niemieckiej ekstraklasy Mario Gomez. Napastnik Bayernu Monachium uzyskał oba trafienia dla gości - w 44. i 90. minucie.