Sport   »   Piłka nożna   »   El. Euro 2012: Wyniki sobotnich spotkań

El. Euro 2012: Wyniki sobotnich spotkań

2011.06.05//  D. Pęgiel
Reprezentacja Anglii niespodziewanie zremisowała ze Szwajcarią na Wembley 2:2 w meczu sobotniej kolejki eliminacji Euro 2012. Rezultat ten nie zadowala nikogo, gdyż goście zminimalizowali swoje szanse na zajęcie drugiego, premiowanego grą w barażach miejsca, a gospodarze nie zdołali odskoczyć drugiej w tabeli Czarnogórze.
Szwajcarzy od samego początku spotkania grali bez kompleksów, podejmując ryzyko indywidualnych akcji. W 32. i 35. minucie dwukrotnie do rzutów wolnych z lewej strony podszedł Barnetta i dwukrotnie ośmieszył bramkarza i defensorów Anglii. Najpierw piłka wpadła do siatki przypadkiem, po dośrodkowaniu. Natomiast za drugimi razem Szwajcar z premedytacją uderzył w krótki róg. Anglia odpowiedziała osiem minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy, kiedy bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Lampard.
Euro 2012
Euro 2012 W sobotę odbyły się spotkania eliminacji Euro 2012
Euro 2012

Drugą odsłonę świetnie rozpoczęli Anglicy. Na boisku pojawił się Young, który w 51. minucie cieszył się z kapitalnego trafienia z pierwszej piłki w drugi róg. Po tym golu gospodarze rzucili się na bramkę Szwajcarów. Stwarzali sporo sytuacji, ale Bent, Young i Downing nie potrafili umieścić futbolówki w siatce rywali.