2014.07.31//  M. Mikołajczyk
W środowych meczach 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów sypnęło wieloma sensacyjnymi rozstrzygnięciami. Oprócz niespodziewanego zwycięstwa cypryjskiego AEL–u Limassol w starciu z Zenitem Sankt Petersburg także w innych spotkaniach padły trudne do przewidzenia wyniki.

Konia z rzędem temu, kto typował triumf Karabachu Agdam nad Red Bullem Salzburg. Mistrzowie Azerbejdżanu już w 5. minucie objęli prowadzenie. Austriacki klub na kwadrans przed końcem wyrównał stan pojedynku, ale w 86. minucie wygraną gospodarzom zapewnił Reynaldo. Co ciekawe, aż trzech piłkarzy, w tym dwóch z azerskiej drużyny zobaczyło w tym meczu czerwonym kartonik
Steaua Bukareszt
Red Bull Salzburg

Na wysokości zadania nie stanęli też reprezentanci Steauy Bukareszt. Rumuński zespół tylko zremisował na wyjeździe 2 do 2 ze skazywanym na pożarcie Aktobe, choć do przerwy prowadził 1:0. Kazachowie w poprzedniej rundzie kwalifikacji wyrzucili za burtę gruzińskie Dynamo Tbilisi.
Ogromne powody do radości mogą mieć fani Lille. Francuska ekipa wygrała w Zuychu z miejscowym Grasshopers 2:0 jest o krok od awansu do dalszej fazy rozgrywek. Skromne zwycięstwa odnotowały też drużyny Mariboru, Dynama Zagrzeb oraz Besiktasu Stambuł.

Przypomnijmy, że o niespodziankę postarali się też piłkarze Legii Warszawa. Mistrz Polski rozniósł przy Łazienkowskiej Celtic Glasgow, nokautując swoich przeciwników aż 4:1. Wygrana „Wojskowych” mogła być jeszcze bardziej okazała, ale Ivica Vrdoljak dwukrotnie zmarnował rzut karny.