Sport   »   Piłka nożna   »   El. ME 2014: Anglia rozgromiła San Marino

El. ME 2014: Anglia rozgromiła San Marino

2013.03.23//  P. Rączka
Reprezentacja Anglii rozgromiła 8:0 San Marino w meczu grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Najsłabsza drużyna w całej stawce, jest tylko rywalem do zdobywania punktów, bowiem szansę na to, że kiedyś strzeli gola są niewielkie - już nie wspominając o wygraniu meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0 dla Synów Albionu, a worek z bramkami otworzył... Della-Valle, notując samobójcze trafienie.
Dalej bramki zdobywali Alex Oxlade-Chamberlain, Jermain Defoe, Ashley Young i Frank Lampard. W drugiej połowie podopieczni Roya Hodgsona grali już dużo bardziej spokojnie w ofensywie, a to pozwoliło im na strzelenie trzech goli - autorami trafień byli Wayne Rooney, Daniel Sturridge oraz ponownie Defoe.