Sport   »   Piłka nożna   »   El. ME 2014: Polacy pewnie pokonali Holendrów

El. ME 2014: Polacy pewnie pokonali Holendrów

2012.10.31//  P. Rączka
Reprezentacja Polski w piłkę ręczną pokonała 33:22 Holandię w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy Dania 2014. Kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Ukraina, a spotkanie zostanie rozegrane w niedziele o godzinie 16:00. Nasi szczypiorniści byli murowanym faworytem do zwycięstwa, a rywale mogli martwić się tylko o wymiar kary jaki ich czeka.

Pierwsze minuty nie były najlepsze w wykonaniu naszych zawodników, a na prowadzenie zdołali wyjść dopiero po ośmiu minutach gry i bramce Adama Wiśniewskiego. Od tego momentu gra podopiecznych Michaela Bieglera wyglądało już dużo lepiej. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 16:8, a tak mała liczba straconych goli, to zasługa m.in. dobrze spisującego się w bramce Sławomira Szmala.

Druga część spotkania to zdecydowana przewaga Polaków, którzy niesieni przez doping kibiców rzucali gola za golem. Pod koniec prowadzili 30:15, jednak tak duża przewaga rozluźniła ich na tyle, że zaczęli popełniać błędy w obronie. To sprawiło, iż Marcin Wichary, który pojawił się w bramce, musiał częściej wyciągać piłkę z siatki.