El. ME: Polki przegrały w Częstochowie z Czarnogórkami

2014.06.12//  M. Mikołajczyk
We wtorek polscy szczypiorniści przegrali towarzysko z mistrzami światami, z kolei w środę nasze reprezentantki uległy najlepszej drużynie Starego Kontynentu. Biało-czerwone w eliminacjach do mistrzostw Europy musiały uznać wyższość doskonale dysponowanych Czarnogórek.

Pierwsza połowa meczu należała jednak do naszych rodaczek, które prowadziły do przerwy 11 do 10. W decydującej odsłonie spotkania wydarzenia na boisku kontrolowały piłkarki ręczne z Bałkanów, które z nawiązką odrobiły straty i ostatecznie wygrały środową batalię 25:22.
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet
Reprezentcja Polski w piłce ręcznej kobiet
Kim Rasmussen

Polki poniosły porażkę w Częstochowie przede wszystkim z powodu fatalnej gry w ataku. Warto zaznaczyć, że w składzie podopiecznych Kima Rasmussena tym razem zabrakło Iwony Niedźwiedź, która nabawiła się urazu oka.

Kluczowym meczem w walce o awans biało-czerwonych do grudniowej imprezy będzie ich sobotnie starcie z Czeszkami. Nasze reprezentantki są pod ścianą, bo aby osiągnąć cel, muszą pokonać swoje przeciwniczki co najmniej czterema bramkami.

Wynik meczu: Polska 22:25(11:10) Czarnogóra.