Sport   »   Piłka nożna   »   Eredivisie: Strzelanina w meczu Utrechtu z Ajaxem

Eredivisie: Strzelanina w meczu Utrechtu z Ajaxem

2011.11.06//  P. Rączka
Piłkarze Ajaxu Amsterdam nie mają szczęścia do zawodników Utrechtu - w 12. kolejce ligi holenderskiej przegrali 4:6 w wyjazdowym spotkaniu. Była to ich trzecia porażka w ostatnich trzech meczach obu drużyn. Kibice mogli obejrzeć sporo pięknych goli, a piłkarze postarali się o to, aby każda połówka miała swoją niezwykłą dramaturgię.
Choć na pierwszą połowę to Ajax schodził prowadząc 3:2, to jednak osiem minut po przerwie było już 5:3 dla gospodarzy tego spotkania. W 72. minucie kontaktową bramkę strzelił Christian Eriksen, i gdy wydawało się, że goście zdołają wywieźć choć jeden punkt, to w ostatniej minucie meczu pogrążył ich Anouar Kali.

FC Utrecht: Fernández - Bovenberg, Nilsson, Wuytens, Bulthuis - Asare, Sneijder (74. Kali), M?rtensson (90. Zullo) - Duplan, Mulenga (65. de Kogel), Gerndt
Ajax Amsterdam: Vermeer - Van der Wiel, Alderweireld (17. Ooijer), Vertonghen, Anita - Eriksen, Enoh, Janssen - Sulejmani, De Jong (3. Bulykin), Boerrigter (71. Ebecilio)