Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Anglia pokonała Szwecję

Euro 2012: Anglia pokonała Szwecję

2012.06.16//  P. Rączka
Reprezentacja Anglii pokonała 3:2 Szwecję w drugim meczu mistrzostw Europy w grupie D. Spotkanie to było najbardziej emocjonującym widowiskiem spośród wszystkich meczów jakie zostały już rozegrane, nie brakowało w nim niczego - bramek, zwrotów akcji i dramaturgii. Podopieczni Erika Hamrena musieli wygrać bądź chociaż zremisować, aby dalej liczyć się w walce o awans do ćwierćfinału Euro 2012. Teraz już wiadomo, że są kolejną drużyną która już na pewno wraca do domu.
Szwecja rozpoczęła spotkanie od ataków, lecz pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Anglików, a gola zdobył Andy Carroll. Po zmianie stron nie minął kwadrans, a na prowadzeniu był już zespół grający w żółtych koszulkach. Najpierw samobója zanotował Glen Johnson, a chwilę później Harta pokonał Olof Mellberg. W 65. minucie na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy za sprawą Theo Walcotta. Zwycięską bramkę strzelił na dziesięć minut przed końcem napastnik Manchesteru United - Danny Welbeck.

Szwecja: Andreas Isaksson - Andreas Granqvist (66. Mikael Lustig), Olof Mellberg, Jonas Olsson, Martin Olsson - Sebastian Larsson, Anders Svensson, Kim Kallstrom, Rasums Elm (81. Christian Wilhelmsson) - Zlatan Ibrahimovic, Johan Elmander (79. Markus Rosenberg)
Anglia: Joe Hart - Glen Johnson, John Terry, Joleon Lescott, Ashley Cole - James Milner (61. Theo Walcott), Steven Gerrard, Scott Parker, Ashley Young - Danny Welbeck (90. Alex Oxlade-Chamberlain), Andy Carroll