Sport   »   Piłka nożna   »   Euro 2012: Chorwacja ograła Irlandię

Euro 2012: Chorwacja ograła Irlandię

2012.06.11//  P. Rączka
W drugim meczu grupy C reprezentacja Chorwacji pewnie pokonała 3:1 Irlandię i objęła prowadzenie w tabeli. Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie, a zdobył ją Mario Mandzukić, który wpisał się na listę strzelców także zaraz na początku drugiej połowy. Gracze w zielonych koszulkach zdołali wyrównać w 19. minucie, a do siatki trafił Sean St. Ledger. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Chorwatom dał Nikica Jelavić.
Z przebiegu spotkania zwycięzcy tej rywalizacji prezentowali się znacznie lepiej, a rywale można powiedzieć, że sami strzelali sobie bramki i muszą popracować nad obroną, jeżeli marzą jeszcze o awansie.

Irlandia: Shay Given - John O'Shea, Sean St Ledger, Richard Dunne, Stephen Ward - Aiden McGeady (54. Simon Cox), Glenn Whelan, Keith Andrews, Damien Duff - Kevin Doyle (53. Jon Walters), Robbie Keane (75. Shane Long)
Chorwacja: Stipe Pletikosa - Darijo Srna, Vedran Corluka, Gordon Schildenfeld, Ivan Strinić - Ognjen Vukojević - Ivan Rakitić (90. Tomislav Dujmović), Luka Modrić, Ivan Perisić (89. Eduardo da Silva) - Mario Mandzukić, Nikica Jelavić (71. Niko Kranjcar)